Sport fixtures for the Grantham area

Football
Football
0
Have your say

SATURDAY (September 21)

Football

Northern Premier League

Premier Division – Marine v Grantham Town (3pm).

FA Vase

Peterborough North Star v Harrowby United (3pm).

United Counties League

South – Barrowby v Holbrook St Michaels (3pm).

Grantham & District Saturday League

Premier Division – AFC Three Gables v Ancaster Rams FC, Barrowby Reserves v Greyhounders, Bottesford v Croxton AFC, CK Dons Reserves v Caythorpe, Cranmer Arms v Bottesford Reserves, Newark Flowserve FC v White Horse Sleaford.

Rugby

Midlands League 2

East (North) – Notts Casuals v Kesteven.

Cricket

South Lincs & Border League

Premier Division – Grantham v Billingborough, Sleaford v Belton Park.

Division One – Billingborough 2nd v Blankney.

Division Two – Claypole v Spalding 3rd.

SUNDAY

Football

Lincolnshire FA County Cup

First round – Grantham Town v Lincoln United, Harrowby United v Grimsby Borough.

Grantham & District Sunday League

Knockout Cup, first round – FC Osbournby Rangers v Caythorpe Sports & Social, AFC Harrowby v Ruskington FC, Totemic v Lions, Helpringham Rovers v Colsterworth United, Springfield AFC v AFC Red Lion Ruskington, Ancaster Athletic v Ropsley FC, Long Bennington v Nobody Inn Athletic.

Cricket

Grantham & Melton Association

Division One – Barrowby v Woolsthorpe by Belvoir.

Division Two – Ashby Carington 2nd v Grantham, Houghton on the Hill v Whissendine, Rothley Park v Bingham, Syston Town v Harlaxton.

Division Three – Belvoir Colts v Melton Mowbray.

TUESDAY

Football

Northern Premier League

Premier Division – Stafford Rangers v Grantham Town (7.45pm).

United Counties League

Knockout Cup – Harrowby United v Deeping Rangers (7.45pm).

FOOTBALL RESULTS

FA Cup

First round qualifying – Stamford 0 Grantham Town 0,

United Counties League

Division One – Harrowby United 4 Woodford United 0.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Ancaster Rams FC 4 Bottesford 2, Bottesford Reserves 1 CK Dons Res 3, Greyhounders 2 Ancaster Rovers FC 2, Newark Flowserve FC 0 Cranmer Arms 3.

Grantham & District Sunday League

Premier Division – AFC Red Lion Ruskington 3 AFC Harrowby 7, FC Osbournby Rangers 5 Springfield AFC 1, Lions FC v Ruskington FC HW.

Division One – Witham Wanderers 5 Long Bennington 1, Colsterworth United 3 Totemic FC 1, Ropsley 8 Ancaster Athletic 0.

Lincs Intermediate League

South – Swifts JFC 8 Pointon 2.