Sports fixtures and football results in the Grantham area

0
Have your say

SATURDAY (November 3)

Evo-Stik Northern Premier League

Premier Division - Witton Albion v Grantham Town (3pm).

Chromasports United Counties League

Knockout Cup - Thrapston Town v Harrowby United.

Grantham & District Saturday League

Premier Division - Bottesford v Heckington Millers, Greyhounders v Ancaster, Harrowby Reserves v White Horse Sleaford.

Division One - AFC Three Gables v Bottesford Reserves, AFC Skillington v Caythorpe.

Leicestershire & Rutland FA Shield

Sileby Town FC Res v Buckminster United, Magna 73 FC Res v CK Dons, Thurnby Valley FC v Croxton AFC.

Lincolnshire FA Junior Cup

Immingham Bluestone FC v White Swan Barrowby.

Rugby

Midlands League 3

East (North) - Ashby v Kesteven.

Notts Pennant League

Group 2 - Kesteven 2nd v Ashbourne 3rd.

Lincs Merit League

Kesteven 3rd v Lincoln 4th.

Hockey

St Ives 3rd v Grantham, Grantham Ladies v Woodhall Spa Ladies.

SUNDAY (November 4)

Football

Lincolnshire FA County Sunday Cup

Ropsley Fox v Inkworks FC.

Grantham & District Sunday League

Premier Division - AFC Sleaford United v Helpringham Rovers, FC Osbournby Rangers v Ruskington, Lions v Three Gables Sunday, Thurlby United v Witham Wanderers.

Division One -: Caythorpe v Springfield AFC, Grantham United TRE v Rippingale, Long Bennington v Colsterworth United, Totemic v Aslockton Cranmers FC.

FOOTBALL RESULTS

Evo-Stik Northern Premier League

Premier Division - Grantham Town 0 Chorley 1, Grantham Town 0 Buxton 0.

Chromasports United Counties League

Division One - Oadby Town 1 Harrowby United 2.

Grantham & District Saturday League

Premier Division - Ancaster 0 White Swan Barrowby 12, Cranmer Arms 3 Buckminster United 3, Harrowby Reserves 1 Greyhounders 1, Heckington Millers 2 White Horse Sleaford.

Division One - Bottesford Reserves 1 AFC Three Gables 9, CK Dons 3 Croxton AFC 1, Rippingale & Folkingham 4 Caythorpe 4.

Grantham & District Sunday League

Premier Division - AFC Sleaford United 1 Thurlby United 3, FC Osbournby Rangers 1 Lions 4, Ruskington 1 Ropsley Fox 7, Witham Wanderers 5 Ancaster Rams 5.

Division One - Caythorpe 3 Long Bennington 3, Colsterworth United 6 Aslockton Cranmers FC 2, Ropsley 4 Rippingale 1, Springfield AFC 4 Nobody Athletic 0.