Upcoming sport fixtures in the Grantham area and the weekend’s football results

0
Have your say

SATURDAY (November 10)

Football

Evo-Stik Northern Premier League

Premier Division - Grantham Town v Blyth Spartans (3pm).

Chromasports United Counties League

Division One - Rushden & Diamonds v Harrowby United.

Grantham & District Saturday League

Premier Division - Bottesford v Greyhounders, Cranmer Arms v Ancaster, Harrowby Reserves v White Swan Barrowby, White Horse Sleaford v Buckminster United.

Division One - Croxton AFC v AFC Three Gables, Rippingale & Folkingham v Bottesford Reserves.

Memorial Cup - AFC Skillington v Heckington Millers.

Rugby

RFU Senior Vase

Third round - Kesteven v Burntwood (2pm).

Notts Pennant League

Group 2 - Ranby v Kesteven 2nd.

Hockey

Grantham v Bourne Deeping 3rd, Grantham Ladies v Horncastle Ladies 2nd.

SUNDAY (November 11)

Football

Grantham & District Sunday League

Premier Division - FC Osbournby Rangers v Helpringham Rovers, Lions v Witham Wanderers, Ropsley Fox v AFC Sleaford United, Three Gables Sunday v Ancaster Rams, Thurlby United v Ruskington.

Dvision One - Aslockton Cranmers FC v Long Bennington, Caythorpe v Ropsley, Nobody Athletic v Grantham United TRE, Rippingale v Colsterworth United, Springfield AFC v Totemic.

Lincolnshire Intermediate League

Steve Asher Memorial Charity Cup, second round - Grantham Town v Bottesford Town Prem, Cranwell JFC v Gainsborough Trinity.

FOOTBALL RESULTS

Evo-Stik Northern Premier League

Premier Division - Witton Albion 0 Grantham Town 2.

Grantham & District Saturday League

Premier Division - Bottesford 3 Heckington Millers 0, Greyhounders 6 Ancaster 4.

Division One - AFC Three Gables 5 Bottesford Reserves 0, AFC Skillington 1 Caythorpe 5.

Leicestershire & Rutland FA Shield

Sileby Town Reserves 1 Buckminster United 0.

Leicestershire & Rutland Trophy

Thurnby Valley 4 Croxton AFC 1.

Lincolnshire FA Junior Cup

Immingham Bluestone 3 White Swan Barrowby 4.

Grantham & District Sunday League

Lincolnshire FA County Sunday Cup

Ropsley Fox 4 Inkworks FC 2.

Premier Division - FC Osbournby Rangers 1 Ruskington 2, Lions 5 Three Gables Sunday 1.

Division One - Caythorpe 0 Springfield AFC 3, Grantham United TRE 16 Rippingale 0, Long Bennington 3 Colsterworth United 1.

Lincolnshire Intermediate League

Premier Division - Lincoln Moorlands Railway 2 Grantham Town 0.

George Addlesee Trophy, second round - Pointon 0 Horncastle Town 5.

Central Division - Navenby 1 Nettleham 7.