Forthcoming sports fixtures in the Grantham area + weekend football results

0
Have your say

SATURDAY (November 24)

Football

Evo-Stik Northern Premier League

Premier Division - Grantham Town v Frickley Athletic (3pm).

Chromasports United Counties League

Division One - Harrowby United v Potton United (3pm).

Grantham & District Saturday League

Premier Division - Ancaster v Bottesford, Heckington Millers v Cranmer Arms, White Horse Sleaford v Greyhounders, White Swan Barrowby v Buckminster United.

Division One - AFC Three Gables Rippingale & Folkingham, Croxton AFC Bottesford Reserves, AFC Skillington CK Dons.

Rugby

Midlands League 3

East (North) - East Retford v Kesteven.

Notts Pennant League

Group 2 - Kesteven 2nd v East Retford 2nd.

Hockey

Kesteven v Cambridge Nomads 3rd, Lincoln Roses Ladies 2nd v Kesteven Ladies.

SUNDAY

Football

Grantham & District Sunday League

Premier Division - AFC Sleaford United v Lions, FC Osbournby Rangers v Ancaster Rams, Helpringham Rovers v Thurlby United, Ruskington v Witham Wanderers, Three Gables Sunday v Ropsley Fox.

Division One - Grantham United TRE v Aslockton Cranmers FC, Nobody Athletic v Caythorpe, Rippingale v Springfield AFC, Ropsley v Totemic.

Lincolnshire Intermediate League

Premier League - Grantham Town v Sleaford Town Boys.

Central League - Navenby v Waddington United.

South League - Pointon v East Coast Youth, Young Dons v Cranwell JFC.

FOOTBALL RESULTS

Evo-Stik Northern Premier League

Premier Division - Marine 1 Grantham Town 0.

Chromasports United Counties League

Division One - Rushden & Higham United 5 Harrowby United 1.

Grantham & District Saturday League

HITS Consultancy Senior Cup - AFC Ancaster 6 Greyhounders 5, Cranmer Arms 3 White Swan Barrowby 4, Heckington Millers 6 Bottesford 5, White Horse Sleaford 0 Harrowby Reserves 3.

HITS Consultancy Junior Cup - Bottesford Reserves 5 Caythorpe 1, Rippingale & Folkingham 2 AFC Three Gables 4.

Grantham & District Sunday League

Sunday Knockout Cup - AFC Sleaford United 0 Grantham United TRE 2, Ancaster Rams 6 Three Gables Sunday 1, Colsterworth United 3 Ropsley Fox 5, Long Bennington 3 FC Osbournby Rangers 1, Noboby Athletic 1 Lions 7, Ruskington 3 Caythorpe 3 (Ruskington won 5-4 on penalties), Springfield AFC 3 Thurlby United 1, Ropsley 1 Helpringham 1 (Ropsley won 4-2 on penalties).

Lincolnshire Intermediate League

Andrew Bandelow Memorial League Cup, second round - Park Tigers 2 Grantham Town 3, Billinghay Athletic 4 Navenby 2.

George Addlesee Trophy, second round - Sibsey Youth 6 Cranwell 4.

South League - Fishtoft 3 Pointon 3.