Sport fixtures for the Grantham area

Football
Football
0
Have your say

SATURDAY

Football

FA Trophy

First round qualifying – Grantham Town v Soham Town Rangers (3pm).

FA Vase

First round – Graham St Prims v Harrowby United (3pm).

Central Midlands League

South – Belper United v Barrowby (3pm).

Grantham & District Saturday Football League

Premier Division – Ancaster Rovers FC v Barrowby Reserves, Caythorpe v Cranmer Arms, Croxton AFC v Bottesford Reserves, Greyhounders v AFC Three Gables, Newark Flowserve FC v Ancaster Rams FC, White Horse Sleaford v Bottesford.

Rugby

RFU Intermediate Cup

Second round – Rushden & Higham v Kesteven (2.30pm).

Lincs Merit League

Kesteven 3rd v Gainsborough 2nd (3pm).

SUNDAY

Lincs Intermediate League

County Cup, second round – Grantham Town v Navenby JFC, Gonerby Youth v Stamford Youth, St Helens JFC v Harrowby United.

Grantham & District Sunday League

Premier Division – Ruskington v AFC Harrowby, Lions FC v Helpringham Rovers, AFC Red Lion Ruskington v Springfield AFC.

Division One – Long Bennington v Caythorpe Sports & Social, Ropsley FC v Nobody Inn Athletic, Colsterworth United v Ancaster Athletic, Witham Wanderers v Totemic FC.

TUESDAY

Football

United Counties League

Division One – Rothwell Corinthians v Harrowby United (7.45pm).

WEDNESDAY

Football

Northern Premier League

Premier Division – Whitby v Grantham Town (7.45pm).

FOOTBALL RESULTS

Northern Premier League

Premier Division – Droylsden 0 Grantham Town 3, Grantham Town 0 Buxton 1.

United Counties League

Division One – Peterborough Sports 1 Harrowby United 2, Harrowby United 5 Peterborough Sports 2.

Lincolnshire Junior Cup

Second round – Barrowby 6 Messingham 1.

Lincolnshire League

Grimsby Borough Reserves 9 Grantham Athletic 2.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Bottesford Reserves 4 Newark Flowserve 3, Caythorpe 1 Greyhounders 4, CK Dons Reserves 2 Croxton AFC 4, Cranmer Arms 1 Bottesford 2.

Grantham & District Sunday League

Charity Shield, first round – Long Bennington 1 FC Osbournby Rangers 7, Nobody Inn Athletic 4 Totemic 1, Colsterworth United 2 Caythorpe Sports & Social 7, Springfield AFC 7 AFC Harrowby 4, Ropsley 1 Lions 4, Ruskington 5 Witham Wanderers 1, AFC Red Lion Ruskington 0 Helpringham Rovers 11.

Lincolnshire FA Junior Cup

Ancaster Rovers FC 1 Blues Club 5.

Lincs FA Junior Cup

Second round – Fulbeck United 1 Skegness United 4.