Sport fixtures for the Grantham area

Football
Football

SATURDAY (November 9)

Football

Northern Premier League

Premier Division – Grantham Town v Blyth Spartans (3pm).

United Counties League

Division One – Wellingborough Whitworth v Harrowby United (3pm).

Lincs FA Junior Cup

Third round – Pointon v Gainsborough Town, Hykeham Town v Barrowby.

Lincolnshire League

Grantham Athletic v Sleaford Town Reserves.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – AFC Three Gables v Newark Flowserve FC, Bottesford Reserves v Barrowby Reserves, Caythorpe v Bottesford, CK Dons Reserves v Greyhounders, Cranmer Arms v White Horse Sleaford.

Lincolnshire FA Junior Cup.

Mareham Utd FC v Ancaster Rams FC.

Rugby

Midlands League 2

East (North) – Kesteven v Belgrave (2.15pm).

Pennant League

Derby 3rd v Kesteven 2nd.

SUNDAY

Football

Lincs Intermediate League

Steve Asher Memorial Charity Cup, second round – Lincoln United v Grantham Town.

Grantham & District Sunday League

Grantham & District Sunday League

Knockout Cup, second round – AFC Harrowby v Helpringham Rovers, FC Osbournby Rangers v Springfield AFC, Lions v Nobody Inn Athletic FC, Witham Wanderers v Ropsley FC.

Premier Division – AFC Red Lion Ruskington v Ruskington FC.

Division One – Totemic FC v Ancaster Athletic FC.

TUESDAY

Football

Northern Premier League

Doodson Sport Cup, first round – Grantham Town v Bedworth United (7.45pm).

United Counties League

Division One – Burton Park Wanderers v Harrowby United (7.45pm).

FOOTBALL RESULTS

Northern Premier League

Premier Division – Stocksbridge Park Steels 4 Grantham Town 3.

United Counties League

Division One – Harrowby United 1 Rushden & Higham United 1.

Lincs Intermediate League

Premier – Lincoln United 1 Grantham Town 3.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – AFC Three Gables 3 Bottesford 5, Ancaster Rams FC 6 Caythorpe 1, Bottesford Reserves 1 White Horse Sleaford 5, Croxton AFC 0 Ancaster Rovers FC 0, Newark Flowserve FC 2 Barrowby Reserves 4.

Nottinghamshire FA Junior Cup

Greyhounders 6 Steelers 0.

Lincolnshire FA Sunday Cup

Third round – Helpringham Rovers 1 Metheringham Sunday FC 9.

Grantham & District Sunday League

Premier Division – AFC Red Lion Ruskington 1 FC Osbournby Rangers 3.

Division One – Long Bennington 9 Ancaster Athletic 1, Nobody Inn Athletic 10 Totemic FC 0, Caythorpe Sports & Social 3 Witham Wanderers 4, Ropsley FC 8 Colsterworth United 2.