Sport fixtures for the Grantham area

Football
Football
0
Have your say

SATURDAY (November 23)

Football

Northern Premier League

Premier Division – Grantham Town v Witton Albion (3pm).

United Counties League

Division One – Harrowby United v Eynesbury Rovers (3pm).

Lincolnshire League

Ruston Sports v Grantham Athletic.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Ancaster Rovers FC v Bottesford, Barrowby Reserves v CK Dons Reserves, Bottesford Reserves v Ancaster Rams FC, Cranmer Arms v AFC Three Gables, Croxton AFC v Greyhounders, White Horse Sleaford v Caythorpe.

Rugby

Midlands League 2

East (North) – Dronfield v Kesteven (2.15pm).

SUNDAY

Grantham & District Sunday League

Premier Division Cup – AFC Harrowby v Springfield AFC, Ruskington FC v Helpringham Rovers FC, FC Osbournby Rangers v AFC Red Lion Ruskington.

Division One Cup – Long Bennington FC v Ropsley FC, Witham Wanderers FC v Ancaster Athletic, Nobody Inn Athletic FC v Totemic FC, Caythorpe Sports & Social FC v Colsterworth United FC.

Lincolnshire Intermediate League

County Cup, quarter-final – Grantham Town v Bottesford Town, Ruston Sports v Gonerby Youth.

TUESDAY

Football

United Counties League

Division One – Thrapston Town v Harrowby United (7.45pm).

FOOTBALL RESULTS

Northern Premier League

Premier Division – Whitby Town 1 Grantham Town 1.

United Counties League

Division One – Woodford United 0 Harrowby United 6.

Lincolnshire League

Grantham Athletic 6 Grimsby Borough Reserves 5.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – AFC Three Gables 5 Bottesford Reserves 1, Ancaster Rams FC 6 CK Dons Reserves 1, Caythorpe 1 Newark Flowserve FC 4, Croxton AFC 0 Cranmer Arms 1, Greyhounders 2 Bottesford 1, White Horse Sleaford 0 Ancaster Rovers FC 0.

Grantham & District Sunday League

Premier Division – AFC Red Lion Ruskington 2 Lions FC 7, Helpringham Rovers 5 Ruskington FC 4, FC Osbournby Rangers 8 AFC Harrowby 0.

Division One – Witham Wanderers 7 Ancaster Athletic 0, Colsterworth United 2 Nobody Inn Athletic 4, Ropsley FC 5 Caythorpe Sports & Social 1.

Lincolnshire Intermediate League

Andrew Bandelow Memorial League Cup, second round – Cleethorpes Town 0 Grantham Town 2.

South League – Pointon 1 Northgate Olympic Blue 2.