Sports fixtures and results in the Grantham area

An open training day will be held for Sleaford Town Junior FC on Saturday, October 22

An open training day will be held for Sleaford Town Junior FC on Saturday, October 22

0
Have your say

SATURDAY

Football

FA Cup

First qualifying round – Grantham Town v Clipstone (3pm).

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Ancaster Rams v Aslockton Cranmers, Bottesford Reserves v Croxton AFC, Caythorpe FC v Greyhounders FC, Cranmer Arms FC v Barrowby FC, FC Blue Pig v Beehive United.

Rugby

Midlands League 3

East (North) – Lincoln v Kesteven (3pm).

Notts Pennant League

Kesteven 2nd v Lincoln 2nd (3pm).

Cricket

South Lincs & Border League

Premier Division – Moulton Harrox v Belton Park, Skegness 2nd v Grantham, Sleaford 2nd v Welby.

Division One – Billingborough 2nd v Long Sutton 2nd, Grantham 2nd v Heckington.

Division Two – Grantham 3rd v Freiston L&L, Spalding 3rd v Belton Park 2nd, Welby 2nd v Claypole.

SUNDAY

Football

Arion Sunday League

Premier Division – FC Osbournby Rangers v Helpringham Rovers, Lions FC v Long Bennington FC, Nobody Inn Athletic v Witham Wanderers.

Division One – Ancaster Athletic v Caythorpe Sports & Social FC, Digby Lions v Ruskington FC, Holdingham AFC v Nobody Inn Athletic Reserves, Totemic FC v Colsterworth United.

Cricket

Grantham & Melton Association

Division One – Ashby Carington v Belton Park, Barkby United v Buckminster, Grantham v Belvoir, Houghton on the Hill v Bottesford.

Division Two – Bingham v Syston Town, Croxton Kerrial v Ashby Carington 2nd, Egerton Park v Sproxton.

TUESDAY

Football

Northern Premier League

Premier Division – Grantham Town v Rushall Olympic (7.45pm).

Lincs Cup

Harrowby United v Blackstones (7.45pm).

FOOTBALL RESULTS

Football

Northern Premier League

Premier Division – Grantham Town 0 Ashton United 0, Nantwich Town 0 Grantham Town 3.

United Counties League

Premier Division – Harrowby United 1 AFC Rushden & Diamonds 2, Thurnby Nirvana 2 Harrowby United 1.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Barrowby FC 2 Bottesford Reserves 1, Beehive United 5 Cranmer Arms FC 0, Greyhounders FC 0 FC Blue Pig 1.

Arion Sunday League

Premier Division – Lions FC 0 Nobody Inn Athletic 0, Helpringham Rovers 2 Ropsley FC 3, Witham Wanderers 2 FC Osbournby Rangers 2.

Division One – Digby Lions 3 Ancaster Athletic 0, Nobody Inn Athletic Reserves 6 Colsterworth United 1, Ruskington FC v Totemic FC (home win).