Sports fixtures for the Grantham area

Football
Football
0
Have your say

SATURDAY

Football

Northern Premier League

Premier Division – Grantham Town v Skelmersdale United (3pm).

United Counties League

Division One – St Neots Town Saints v Harrowby United (3pm).

Central Midlands League

South – Barrowby FC v Mickleover Royals (3pm).

Lincolnshire League

Grantham Athletic v Heckington United.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Ancaster Rovers v CK Dons Reserves, Barrowby Reseserves v Bottesford, Bottesford Reserves v Caythorpe, Cranmer Arms v Greyhounders, Croxton AFC v Newark Flowserve, White Horse Sleaford v AFC Three Gables.

Rugby

Midlands League 2

East (North) – Kesteven v Ashbourne (3pm).

Pennant League

Notts GEMS v Kesteven 2nd.

Friendly – Kesteven 3rd v Ashbourne (3pm).

SUNDAY

Grantham & District Sunday League

Premier Division – Osbournby Rangers v Lions FC, Springfield AFC v AFC Harrowby, Helpringham Rovers v AFC Red Lion Ruskington.

Division One – Long Bennington v Nobody Inn Athletic, Ancaster Athletic v Caythorpe Sports & Social, Totemic v Ropsley, Witham Wanderers v Colsterworth United.

Lincs Intermediate League

Andrew Bandelow Memorial League Cup, first round – Northgate Olympic Claret v Pointon, Grantham Town v Welton.

TUESDAY

Football

Northern Premier League

Premier Division – Grantham Town v Kings Lynn Town (7.45pm).

FOOTBALL RESULTS

FA Trophy

First round qualifying – Grantham Town 2 Soham Town Rangers 2, replay – Soham Town Rangers 1 Grantham Town 4 (aet).

FA Vase

First round – Graham St Prims 3 Harrowby United 1.

United Counties League

Division One – Rothwell Corinthians 6 Harrowby United 2.

Central Midlands League

South – Barrowby FC 1 Belper United 4.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Ancaster Rovers 1 Bottesford Reserves 1, Caythorpe 1 Cranmer Arms 4, Croxton AFC 0 Bottesford Reserves 3, Greyhounders 3 AFC Three Gables 3, Newark Flowserve 1 Ancaster Rams FC 6, White Horse Sleaford 5 Bottesford 0.

Grantham & District Sunday League

Premier Division – Ruskington 1 AFC Harrowby 3, AFC Red Lion Ruskington 0 Springfield AFC 8.

Division One – Long Bennington 5 Caythorppe Sports & Social 1, Ropsley 4 Nobody Inn Athletic 0, Colsterworth 3 Ancaster Athletic 1, Witham Wanderers 1 Totemic FC 2.

Lincs Intermediate League

FA County Cup, second round – Bottesford Town 3 Grantham Town 6, Grantham Town 5 Navenby 1, St Helens JFC 3 Harrowby United 1.