Sports fixtures for the Grantham area

Football
Football
0
Have your say

SATURDAY (March 22)

Football

Northern Premier League

Premier Division – Buxton v Grantham Town (3pm).

United Counties League

Division One – Harrowby United v Buckingham Town (3pm).

Central Midlands League

South – South Normanton Athletic v Barrowby FC.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Greyhounders v Cranmer Arms, Newark Flowserve FC v Bottesford Reserves.

HITS Consultancy Senior Cup – CK Dons Res v Ancaster Rovers, White Horse Sleaford v Caythorpe.

Grantham Hospital Charity Cup – Ancaster Rams v Bottesford.

Culverthorpe Cup – Barrowby Reserves v AFC Three Gables.

Rugby

Midlands League 2

East (North) – Loughborough v Kesteven (3pm).

SUNDAY

Football

Grantham & District Sunday League

Premier Division Cup, semi-final – Springfield AFC v Helpringham Rovers.

Charity Shield, semi-final – Caythorpe Sports & Social FC v Lions FC.

Premier Division – AFC Harrowby v Osbournby Rangers.

Division One – Colsterworth United v Nobody Inn Athletic, Long Bennington FC v Ancaster Athletic.

Lincolnshire Intermediate League

Premier Division – Grantham Town v Collingham (2.15pm).

South – Pointon v Swifts JFC.

TUESDAY

Football

Northern Premier League

Premier Division – Grantham Town v Stafford Rangers (7.45pm).

FOOTBALL RESULTS

Northern Premier League

Premier Division – Grantham Town 6 Droylsden 0.

United Counties League

Division One – Harrowby United 4 Raunds Town 1, Olney Town 2 Harrowby United 0.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – AFC Three Gables 2 Cranmer Arms 5, Greyhounders 6 Croxton AFC 1, Newark Flowserve FC 5 Ancaster Rovers 0.

Grantham Hospital Charity Cup – Caythorpe 0 White Horse Sleaford 8.

Memorial Cup – Bottesford Reserves 0 Barrowby Reserves 2, CK Dons Reserves 1 Ancaster Rams 5.

Grantham & District Sunday League

Premier Division Cup, semi-final – Osbournby Rangers v Lions FC HW.

Premier Division – AFC Harrowby 0 Helpringham Rovers 3, Springfield AFC 5 Ruskington 2.

Division One – Totemic FC 0 Nobody Inn Athletic 4, Long Bennington FC 3 Caythorpe Sports & Social FC 1.

Lincolnshire Intermediate League

Andrew Bandelow Memorial League Cup, semi-final – Grantham Town 2 Ruston Sports 3.

South – Sibsey Youth 5 Pointon 1.