Sports fixtures in the Grantham area + football results

0
Have your say

SATURDAY (May 11)

Cricket

South Lincs & Border League

Division A – Calverton v Belvoir.

Division C – Wollaton 2nd v Bottesford.

Division E – Whatton & Aslockton v Fiskerton.

Division F – Belvoir 2nd v Sutton Bonington.

Division G – Bottesford 2nd v East Leake.

Division H – Ruddington v Bingham.

Division L – Ellerslie 3rd v Belvoir 3rd.

Division N – Great Dalby v Whatton & Aslockton 2nd.

Division P – Belvoir 4th v Old Dalby.

Division R – Bingham 2nd v East Bridgford 2nd.

South Lincs & Border League

Premier Division – Belton Park v Stamford Town, Boston v Welby, Bourne v Grantham, Moulton Harrox v Billingborough.

Division One – Billingborough 2nd v Market Deeping.

Division Two – Grantham 2nd v Timberland, Pinchbeck v Claypole, Welby 2nd v Burgh & District.

Football

Grantham & District Saturday League

Grantham Hospital Charity Cup, semi-final – Bottesford v White Horse Sleaford.

Memorial Cup Final – CK Dons v White Swan Barrowby (at Ancaster, 2.15pm).

SUNDAY

Cricket

Grantham & Melton Association

Division One – Barrowby v Sileby Town, Belton Park v Woolsthorpe, Bottesford v Barkby United, Frisby Hoby & Rotherby v Buckminster.

Division Two – Harlaxton v Grantham, Queniborough v Sproxton, Welby v Rothley Park, Whissendine v Bingham.

Division Three – Barkston & Syston v Colsterworth, Croxton Kerrial v Foston, Skillington v Queniborough.

Newark Alliance

Division Four – Belvoir v Farndon.

Football

Grantham & District Sunday League

Division One – Aslockton Cranmers v Caythorpe, Ropsley v Colsterworth United.

Sunday Knockout Cup Final – Lions v Ropsley Fox.

TUESDAY

Cricket

Burrough League

Division One Cup – Belvoir v Melton Mowbray.

Football

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Harrowby Reserves v Ancaster.

WEDNESDAY

Football

Grantham & District Sunday League

Premier Division – Ropsley Fox v Ruskington.

Charity Shield, semi-final – AFC Sleaford United v Lions.

FOOTBALL RESULTS

Evo-Stik Northern Premier League

Premier Division – Stocksbridge Park Steels 0 Grantham Town 3.

ChromaSport United Counties League

Division One – Harrowby United 3 Raunds Town 0.

Grantham & District Saturday League

Culverthorpe Cup Final – Bottesford 1 White Swan Barrowby 1 (Bottesford won 4-3 on penalties).

Benevolent Cup Final – Three Gables 2 CK Dons 3.

Grantham & District Sunday League

Division One – Grantham United TRE 8 Aslockton Cranmers 3.

Premier Cup – Witham Wanderers 2 Thurlby United 7.

Division One Cup – Colsterworth United 2 Springfield 6.

Sunday Knockout Cup – Long Bennington 0 Ropsley Fox 6.