This week’s sports fixtures

An open training day will be held for Sleaford Town Junior FC on Saturday, October 22
An open training day will be held for Sleaford Town Junior FC on Saturday, October 22
0
Have your say

SATURDAY

FA Cup

Second qualifying round – Stamford v Grantham Town (3pm).

United Counties League

Premier Division – Harrowby United v Newport Pagnell Town (3pm).

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Caythorpe v Beehive United, Cranmer Arms v Aslockton Cranmers Reserves, Blue Pig v Barrowby.

Rugby

Midlands League 3

East (North) – Melton Mowbray v Kesteven (3pm).

Notts Pennant League

Group 2 – Kesteven 2nd v Ashbourne 3rd (3pm).

Cricket

South Lincs & Border League

Division Two – Burgh & District v Belton Park 2nd.

SUNDAY

Football

Grantham & District Sunday League

Arion Premier Division – Ropsley v Osbournby Rangers, Witham Wanderers v Long Bennington, Helpringham Rovers v Nobody Inn Athletic.

Arion Division One – Nobody Inn Athletic v Totemic, Holdingham v Ancaster Athletic, Colsterworth United v Digby Lions, Ruskington v Caythorpe Sports & Social.

Lincolnshire Intermediate League

South Under-18 – Navenby v Harrowby United.

Cricket

Grantham & Melton Association

Division Two – Welby v Queniborough.

TUESDAY

Football

United Counties League

Knockout Cup – AFC Kempston Rovers v Harrowby United (7.45pm).

WEDNESDAY

Northern Premier League

Premier Division – Whitby Town v Grantham Town (7.45pm).

FOOTBALL RESULTS

Northern Premier League

Premier Division – FC United of Manchester 3 Grantham Town 1.

United Counties League

Premier Division – Wisbech Town 4 Harrowby United 1, Holbeach United 5 Harrowby United 1.

Grantham & District Saturday League

Premier Division – Barrowby 1 Aslockton Cranmers Reserves 0, Beehive United 7 Bottesford Reserves 1, Caythorpe 3 Croxton 2, Greyhounders 0 Cranmer Arms 2.

Grantham & District Sunday League

Benny O’Meara Sunday Knockout Cup, first round – Holdingham 4 Digby Lions 4 aet (Digby won 5-4 on penalties), Long Bennington 2 Nobody Inn Athletic 4 aet, Ancaster Athletic 2 Totemic 6, Colsterworth United 1 Nobody Inn Athletic Reserves, Witham Wanderers 2 Caythorpe Sports & Social 3, Helpringham Rovers v Ropsley AW, Ruskington v Lions HW.

Lincolnshire Intermediate League

South Under-18 – Harrowby United 0 Collingham 2.